Facebook YouTube

ARMAĞAN DURDAĞ

Besteci

Biyografi

BİYOGRAFİ

Armağan Durdağ’ın müziği, ağırlıklı olarak post-minimalist anlayışı, Türk ve Orta Doğu müziğinin ezgisel renkleriyle bütünleştiren; modal ve post-romantik tonal yapıları Batı’nın geleneksel çalgıları yanısıra Türk müziği çalgılarında kullanırken atonal ses dünyasından da faydalanan; ve bunlara ek olarak yoğun poliritmik dokuları meditatif etkiler yaratma amacı ile kullanan bir bileşim ortaya koyar.

Bestecinin eserleri bugüne kadar Türkiye, ABD, Polonya ve Ermenistan’ın çeşitli bölgelerinde seslendirilmiştir. Besteci 2012 yılında İskoçya’nın antik kenti St. Andrews’daki Dünya Saksafon Kongresi’nde çalınmak üzere İsrail asıllı Amerika’lı saksafon virtüözü Allen Rippe tarafından sipariş edilmiş iki alto saksafon ve perküsyon orkestrası için ikili konçerto olan Işığın Köprüleri (Bridges of Light) adlı eserin dünya promiyerini kendi yönetiminde Mayıs 2011’de Memphis, ABD’de gerçekleştirmiştir. Işığın Köprüleri, Filistin-İsrail savaşında bugün halen sevdiklerini kaybetmeye devam eden iki halkın insanlarına adanmıştır.

Son yıllarda siparişini aldığı eserleri arasında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın kuruluşunun 37. yıldönümü onuruna yazdığı iki zurna, ramazan davulu ve senfoni orkestrası için “Panthalassa”; değerli viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay'a ithafen yazdığı ve ilhamını dünyanın en büyük imparatorlarından biri olan Makedonya’lı Büyük İskender’den alan, nikahlı tek eşi Pers güzeli Roxana tarafından hikayenin anlatıldığı “Roxana” Viyolonsel Konçertosu; Katibim türküsü teması üzerine viyolonsel ve piyano için yazdığı "Katibim Çeşitlemeleri"; İstanbul Süreyya Operası özel siparişi kapsamında flüt, viyolonsel, piyano için “Cahiller Ülkesi”; değerli soprano sanatçısı Ece İdil'in siparişi üzerine Polonya’nın Varşova kentinde düzenlenen VII. Avrupa Şarkıları Festivali kapsamında soprano ve piyano için yazdığı “Katibim”; Antalya Devlet Konservatuarı'ndan Doç.Dr.Attila Kadri Şendil tarafından sipariş edilmiş Fagot ve Piyano için "Doğu Güneşinin Peşinde"; Trio Kuvars Viyolet tarafından sipariş edilmiş Klarnet, Viyolonsel ve Piyano için "Taylan"; 32.Ankara Uluslararası Müzik Festivali'nde seslendirilmek üzere Orkestra Ankara tarafından sipariş edilmiş Yaylı Sazlar Orkestrası için "Anne" yer almaktadır.

Bestecinin özel projesi "Yeni Bir Dünya için Yeni Müzik" ve bu proje kapsamında yazdığı ilk eser “Renklerin Coğrafyası”, 63 dakikalık 15 bölümlü bir müzik olup; ney, klasik kemençe, ud, bendir gibi etnik enstrümanların yanı sıra, yaylı orkestrası, piyano, şan, bilgisayar, vurmalılar gibi Batı enstrümanları için yazılmıştır. Zaman zaman kutsal kitaplardan ve dünyaca ünlü bilge kişilerden metinler kullanılarak yer yer resitatif ve şarkılamaların da yer aldığı eserin dünya prömiyeri, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, bestecinin de piyano çalarak katıldığı, şef Burak Tüzün yönetimindeki Armağan Durdağ Ensemble tarafından yapılmıştır. Bu projenin ikinci ayağı olarak bestelenen ikinci eser "Özgürlüğün Portresi"'nin prömiyeri 28 Aralık 2015'te CRR Konser Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Philharmonia İstanbul, Luna Nova New Music Ensemble, İstanbul Modern Music Ensemble (IMME), Trio Kuvars Viyolet, Orkestra Ankara, İstanbul Oda Orkestrası, Orkestra İstanbul gibi topluluk ve orkestralar; Rengim Gökmen, Burak Tüzün, İbrahim Yazıcı, Vladimir Altschuler, Kamran İnce, Hakan Şensoy, Oğuzhan Balcı gibi şefler; Allen Rippe, Ece İdil, Rahşan Apay, Cana Gürmen, Bülent Evcil, Jerfi Aji ve Sabri Tuluğ Tırpan gibi değerli yorumcular bestecinin eserlerini seslendirenler arasındadır.

Armağan Durdağ 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimi boyunca Mert Bilginer ile piyano ve müzik kültürü çalıştı. Eyüboğlu Koleji’nden mezun olduktan sonra Nail Yavuzoğlu ile caz, klasik ve çağdaş müzik teorisi, form analizi, orkestrasyon ve Türk Müziği teorisi çalıştı. Faris Akarsu ile piyano çalışmalarına 2004 senesinde girdiği İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri Bölümü, Ses Kayıtları Anabilim Dalı’nda devam eden Durdağ, bu bölümü birincilikle bitirdi. 2008 sonbaharında gittiği ABD’nin Washington DC şehrinde, bir yıl boyunca Washington Conservatory of Music bünyesinde Jeffery Watson ile piyano ve bestecilik, A.Scott Wood ile şeflik çalıştı. Burada yaşarken, 2009’un Nisan ayında besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu’nun Grammy aday-adaylığına seçilen caz albümü Faces & Places’in yaylı orkestrasyonlarını yaptı. Bu katkısından dolayı sanatçı, Grammy ödüllerini dağıtan organizasyon olan Recording Academy’de “Grammy’e oy verme statüsündeki üye”lik hakkını halen elinde bulundurmaktadır.

2009-2011 yılları arasında ABD’de University of Memphis’te tam burslu olarak Kompozisyon bölümünde Yüksek Lisans derecesini tamamlayan Durdağ, bu kurumda Kamran İnce ile bestecilik, Kraig Alan Williams ile orkestra şefliği, Sam Viviano ile piyano çalıştı. Bunların yanısıra, ABD’li önemli bestecilerden Joseph Schwantner, Marc Mellits, Fred Lerdahl, Sophia Serghi, Christopher Trapani ve Chris Brubeck gibi isimlerin masterclass’larına katıldı.

Besteci halen ABD'de University of Arizona'da tam burslu olarak Kompozisyon bölümünde Doktora eğitimini Prof. Daniel Asia ile sürdürmekte, aynı zamanda bu kurumda Öğretmen Asistanı olarak ders vermektedir.

Armağan Durdağ, Amerika'da Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayımcılar Birliği'nin (ASCAP), Türkiye'de ise Müzikotek'in bir üyesidir ve eserlerinin hakları yine bu kurumlar tarafından koruma altındadır.

HABERLER

- Morun Sonsuz Tonları'nın prömiyeri obuacı Christian Zatarain tarafından Arizona Üniversitesi'nin Crowder Hall konser salonunda yapıldı. 31 Ocak 2016.

- Taylan, Trio Kuvars Viyolet tarafından İstanbul'da Notre Dame De Sion Lisesi'nde seslendirildi. 7 Ocak 2016.

- Katibim Çeşitlemeleri, çellist Rahşan Apay ve pianist Jerji Aji tarafından Ankara'da Erimtan Müzesi'nde seslendirildi. 5 Ocak 2016.

- Durdağ'ın "Yeni Bir Dünya için Yeni Müzik" projesi kapsamındaki ilk eseri bir saatlik çok bölümlü Özgürlüğün Portresi'nin prömiyeri, Armağan Durdağ Ensemble tarafından İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşti. 28 Aralık 2015.

- Anne'nin prömiyeri Orkestra Ankara tarafından Ankara'daki MEB Şura Salonu'nda 32.Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında yapıldı. 13 Nisan 2015.

- Taylan, Trio Kuvars Viyolet tarafından İstanbul'daki Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'nda seslendirildi. 15 Mart 2015.

- Taylan'nın prömiyeri Trio Kuvars Viyolet tarafından İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapıldı. 23 Aralık 2014.

- "Roxana" Viyolonsel Konçertosu Rahşan Apay solistliğinde ve Rengim Gökmen şefliğindeki Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası tarafından İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda seslendirildi. 29 Nisan 2014.

- Işığın Köprüleri Allen Rippe ve Walter Hoehn solistliğinde, Kuzey Amerika Saksafon Birliği (NASA) Perküsyon Orkestrası tarafından ABD'nin Illinois eyaletinin Urbana şehrindeki NASA Ulusal Kongresi'nde seslendirildi. 22 Nisan 2014.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Stephane Blet tarafından İstanbul Notre Dame De Sion Lisesi'nde seslendirildi. 13 Şubat 2014.

- Katibim'in prömiyeri soprano Ece İdil ve piyanist Metin Ülkü tarafından Polonya'nın Varşova kentindeki Wilanow Sarayı'nın White Hall konser salonunda 7. Avrupa Şarkıları Festivali kapsamında yapıldı. 19 Ekim 2013.

- Cahiller Ülkesi'nin prömiyeri flütist Bülent Evcil, çellist Rahşan Apay ve piyanist Cana Gürmen tarafından İstanbul Süreyya Operası'nda yapıldı. 15 Mayıs 2013.

- "Roxana" Viyolonsel Konçertosu Rahşan Apay solistliğinde ve Vladimir Altschuler şefliğindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası tarafından Antalya Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonu'nda seslendirildi. 12 Nisan 2013.

- "Roxana" Viyolonsel Konçertosu Rahşan Apay solistliğinde ve İbrahim Yazıcı şefliğindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde seslendirildi. 22 Mart 2013.

- "Roxana" Viyolonsel Konçertosu'nun prömiyeri Rahşan Apay solistliğinde ve İbrahim Yazıcı şefliğindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi Konser Salonu'nda yapıldı. 21 Mart 2013.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Eser Bilgeman Şakir tarafından Mersin Üniversitesi Konser Salonu'nda seslendirildi. 23 Şubat 2013.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist İbrahim Yazıcı tarafından İstanbul Fulya Sanat Konser Salonu'nda seslendirildi. 24 Ocak 2013.

- Durdağ'ın "Yeni Bir Dünya için Yeni Müzik" projesi kapsamındaki ilk eseri bir saatlik çok bölümlü Renklerin Coğrafyası'nın prömiyeri, Armağan Durdağ Ensemble tarafından İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşti. 28 Kasım 2012.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Eser Bilgeman Şakir tarafından Galatasaray Üniversitesi Coşkun Kırca Konser Salonu'nda seslendirildi. 19 Mart 2012.

- Panthalassa'nın prömiyeri Hakan Şensoy'un şefliğindeki Philharmonia İstanbul tarafından, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı. 3 Mart 2012.

- Durdağ, Türk Eğitim Gönülleri Vakfı ve Most Production organizasyonluğunda gerçekleşen "40 Yıllık Bir Akşam" isimli konserde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Türk pop müziği şarkıcılarının olduğu konserde Fatih Erkoç, Candan Erçetin, MFÖ, Bülent Ortaçgil, Nükhet Duru, Kenan Doğulu, Levent Yüksel ve daha bir çok şarkıcının seslendirdiği 11 şarkıya senfonik düzenleme yaptı. 12 Aralık 2011.

- Kırmızı Yelken, Jorge Aguirre şefliğindeki Traveling Notes Festival Orkestrası tarafından Ermenistan'ın Erivan şehrindeki Traveling Notes Uluslararası Müzik Festivali'nde seslendirildi. Ağustos 2011.

- Kırılmalar, bestecinin şefliğindeki topluluk tarafından Kapadokya Klasik Keyifler Festivali'nde seslendirildi. 14 Ağustos 2011.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Sabri Tuluğ Tırpan tarafından Muğla'nın Bodrum ilçesindeki D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde seslendirildi. 10 Temmuz 2011.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Eser Bilgeman Şakir tarafından İstanbul Süreyya Operası'nda seslendirildi. 9 Mayıs 2011.

- Dolunay'ın İronisi'nin prömiyeri, Luna Nova Ensemble tarafından Amerika'nın Memphis Üniversitesi'nde yapıldı. 11 Nisan 2011

- Kırılmalar'ın prömiyeri, Nadya Potemkina şefliğindeki topluluk tarafından Memphis Üniversitesi Harris Hall'da yapıldı. 3 Nisan 2011.

- Işığın Köprüleri'nin prömiyeri, Allen Rippe ve Walter Hoehn solistliğinde, Memphis Üniversitesi Perküsyon Orkestrası tarafından bestecinin şefliğinde Memphis Üniversitesi Harris Hall'da yapıldı. 13 Mart 2011.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Melin Molla tarafından İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde seslendirildi. 9 Mart 2011.

- Saf Zihnin Göl Kenarındaki Düşler, Kamran İnce şefliğindeki İstanbul Modern Music Ensemble (IMME) tarafından İTÜ Maçka Kampüsü, Mustafa Kemal Amfisi'nde seslendirildi. 26 Mayıs 2010.

- Saf Zihnin Göl Kenarındaki Düşler'in, Kamran İnce şefliğindeki Contemporary Chamber Players tarafından Memphis Üniversitesi Harris Hall'da prömiyeri yapıldı. 23 Şubat 2010.

- Katibim Çeşitlemeleri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Artur Avenesov tarafından Ermenistan'ın Erivan şehrindeki Geronty Talalyan 2. Uluslararası Müzik Festivali kapsamında seslendirildi. 16 Haziran 2009.

- Durdağ, 2009 Grammy Ödüllerine aday adayı seçilen Türk besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu'nun caz albümü "Faces & Places"taki 7 eserin yaylı düzenlemesini yaptı. Mayıs 2009.

- Katibim Çeşitlemeleri 'nin prömiyeri, viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay ve piyanist Dina Hasanova tarafından Galatasaray Üniversitesi Coşkun Kırca Konser Salonu'nda prömiyeri yapıldı. 9 Mart 2009.

- Durdağ, Türk besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu'nun müzikteki 25. yılını kutlamak için İstanbul Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen ve Tarkan, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel ve daha bir çok ünlü Türk pop şarkıcısının katıldığı konserdeki tüm senfonik düzenlemelerin yanı sıra orkestra şefliği ve tuşlu çalgılar performansını gerçekleştirdi. 6 Ağustos 2008.

- Kırmızı Yelken'in prömiyeri, Oğuzhan Balcı şefliğindeki Orkestra İstanbul tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı. 12 Aralık 2007.

- Durdağ'ın, Azeri türkü Deryada Deryalıklar (Iğdır'ın Al Alması)'nın yaylı sazlar orkestrası için yaptığı düzenlemesinin prömiyeri, Hakan Şensoy yönetimindeki İstanbul Oda Orkestrası tarafından İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapıldı. 29 Kasım 2007.

- Mehmet Caner Bayram'ın yazıp yönettiği Kayıp/Lost adlı kısa filmine özgün müzik. 2007.

- Mehmet Caner Bayram'ın yazıp yönettiği İz/ Print adlı kısa filmine özgün müzik. 2006.

- Seyyah'ın Düşü'nün prömiyeri, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'ndaki genç piyanistlere motivasyon amacıyla düzenlenmiş "Bir Piyano Akşamı" isimli Cemal Reşit Rey Konser Salonu'ndaki konserde, bestecinin kendi performansı ile yapıldı. 15 Mayıs 2006.

ESERLER

* Morun Sonsuz Tonları, solo obua için. Eylül, 2015. Süre, 8'30''
İlk Seslendirilişi: 31.1.2016 - Christian Zatarain, obua; Arizona Üniversitesi, Crowder Hall Konser Salonu, Tucson, Arizona, ABD.

* Anne, yaylı sazlar orkestrası için. Mart, 2015. Süre, 12'
Viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay'ın, annesi Ender Apay'ı zor bir hastalığın ardından kaybetmesi üzerine; Ender Apay'a, kızıyla aralarındaki manevi bağa, kaybedilen tüm annelere ve anneliğe ithafen yazılmıştır.
32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde çalınmak üzere Orkestra Ankara tarafından sipariş edilmiştir.
İlk seslendirilişi : 13.4.2015 - Orkestra Ankara; şef, Alessandro Cedrone; 32. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, MEB Şura Salonu, Ankara.

* Taylan, klarnet, viyolonsel ve piyano için. Aralık, 2014. Süre, 5' 30''
Bestecinin yakın arkadaşı, genç besteci Taylan Cihan'ın 36 yaşında Amerika'nın Ithaca, NY şehrinde ani ölümü sonrası kendisine ithafen yazılmıştır.
İlk seslendirilişi : 23.12.2014 - Trio Kuvars Viyolet, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir.
Diğer Performanslar: 15.3.2015 - Trio Kuvars Viyolet, Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, İstanbul.
7.1.2016 - Trio Kuvars Viyolet, Notre Dame De Sion Lisesi, İstanbul.

* Doğu Güneşinin Peşinde, fagot ve piyano için. Eylül, 2014. Süre, 5'
Antalya Devlet Konservatuarı Teori ve Kompozisyon Anasanat Dalı'nda görev yapan Dr. Attila Kadri Şendil tarafından Antalya'da yapılacak Türk Besteciler Birliği Konseri için sipariş edilmiştir.

* Katibim, soprano ve piyano için. Ağustos, 2013. Süre, 10'
Değerli soprano Ece İdil tarafından Varşova, Polonya'daki VII. Avrupa Şarkıları Festivali'nde seslendirilmek üzere sipariş edilmiştir.
İlk seslendirilişi : 19.10.2013 - Soprano, Ece İdil; Piyano, Metin Ülkü; Wilanow Palace, White Hall; Varşova, Polonya.

* Cahiller Ülkesi, flüt, viyolonsel ve piyano için. Nisan, 2013. Süre, 5'
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından sipariş edilmiştir.
İlk seslendirilişi : 15.05.2013 - Flüt, Bülent Evcil; viyolonsel, Rahşan Apay; piyano, Cana Gürmen; Süreyya Operası, İstanbul.

* ''Roxana" Viyolonsel Konçertosu, solo viyolonsel ve senfoni orkestrası için. Şubat, 2013. Süre, 35'
Tüm zamanların en büyük imparatoru Makedonya'lı Büyük İskender (M.Ö.356-323) ve nikahlı tek eşi Pers güzeli Roxana'yı konu alan eser, değerli viyolonsel sanatçısı Rahşan Apay'a ithafen yazılmıştır.
Eserin Program Notu için tıklayınız.
İlk seslendirilişi : 21.03.2013 - Viyolonsel, Rahşan Apay; Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; şef: İbrahim Yazıcı - Atatürk Kongre Kültür Merkezi Konser Salonu, Bursa.
Diğer Performanslar: 22.03.2013 - Viyolonsel, Rahşan Apay; Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası; şef: İbrahim Yazıcı - Uludağ Üniversitesi, Bursa.
12.04.2013 - Viyolonsel, Rahşan Apay; Antalya Devlet Senfoni Orkestrası; şef: Vladimir Altchuler - Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonu, Antalya.
29.04.2014 - Viyolonsel, Rahşan Apay; Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası; şef: Rengim Gökmen - Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbul.

* Renklerin Coğrafyası, Ekim & Kasım, 2012 - Süre, 63'
''Yeni Bir Dünya İçin Yeni Müzik'' isimli projenin ilk ayağı olan 15 bölümlü eser; ney, klasik kemençe, ud, klarnet, piyano, şan, bendir, darbuka, Batı vurmalıları, bilgisayar ve yaylı orkestrası için yazılmıştır.
Eserin Program Notu için tıklayınız.
İlk seslendirilişi : 28.11.2012 - Armağan Durdağ Ensemble, şef: Burak Tüzün - CRR Konser Salonu, İstanbul

* Panthalassa, iki zurna, iki asma davul ve senfoni orkestrası için. Nisan, 2012 - Süre, 10'
İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın kuruluşunun 37. yıldönümü onuruna sipariş edilmiştir.
Eserin Program Notu için tıklayınız.
İlk seslendirilişi : 3.3.2012 - Philharmonia İstanbul, şef: Hakan Şensoy - CRR Konser Salonu, İstanbul

* Işığın Köprüleri, iki alto saksafon ve perküsyon orkestrası için 3 bölümlü konçerto. Ekim, 2011 - Süre, 26'
Prof. Allen Keith Rippe tarafından İskoçya 2012 Dünya Saksafon Sempozyumu için sipariş edilmiştir.
Eserin Program Notu için tıklayınız.
İlk Seslendirilişi : 13.5.2011 - Solistler: Allen Rippe, Walter Hoehn; Memphis Üniversitesi Perküsyon Orkestrası; şef, Armağan Durdağ; Memphis Üniversitesi, Memphis, ABD
Diğer Performanslar: 22.4.2014. Solistler: Allen Rippe, Walter Hoehn; NASA Perküsyon Orkestrası; Kuzey Amerika Saksafon Birliği (NASA) Ulusal Kongresi, Urbana, Illinois, ABD

* Dolunayın İronisi, bas klarnet, korno, piyano, keman için. Şubat, 2011. Süre, 4'
İlk Seslendirilişi : 11.4.2011 - Luna Nova Ensemble; şef, Kamran İnce; Memphis Üniversitesi, Memphis, ABD

* Kırılmalar, klarnet, piyano, keman, viyola, viyolonsel için. 2011. Süre, 6'
İlk Seslendirilişi : 3.4.2011 - Memphis Üniversitesi, Memphis, ABD
Diğer Performanslar: 14.8.2011, Klasik Keyifler Festivali; şef, Armağan Durdağ

* Saf Zihnin Göl Kenarındaki Düşler, flüt, klarnet, marimba, piyano, keman, viyolonsel için. Ocak, 2010. Süre, 7'
İlk seslendirilişi : 23.2.2010 - Contemporary Chamber Players, şef, Kamran İnce, Memphis Üniversitesi, Memphis, ABD
Diğer Performanslar: 26.5.2010, Istanbul Modern Music Ensemble, şef Kamran İnce, ITU, Istanbul

* Sessizliğin Perisi, flüt, klarnet, perküsyon, marimba, piyano, keman, viyolonsel. Ocak, 2009. Süre, 5'

* 'Katibim' Çeşitlemeleri, viyolonsel ve piyano için. Kasım, 2008. Süre, 9'
İlk seslendirilişi : 9.3.2008 - Viyolonsel, Rahşan Apay; piyano, Dina Hasanova; Galatasaray Üniversitesi, Coşkun Kırca Konser Salonu, İstanbul
Diğer Performanslar: Türkiye'nin bir çok şehrinde ve Ermenistan'da çellist Rahşan Apay ve piyanistler Melin Molla, Eser Bilgeman Şakir (3 defa), Sabri Tuluğ Tırpan, İbrahim Yazıcı, Stephane Blet, Artur Avenesov ve Jerfi Aji.

* Kırmızı Yelken, yaylı orkestrası için. Aralık, 2007. Süre, 9'
Şef Oğuzhan Balcı tarafından sipariş edilmiştir.
İlk seslendirilişi : 12.12.2007 - Orkestra İstanbul, şef: Oğuzhan Balcı - CRR Konser Salonu, İstanbul
Diğer performanslar: Ağustos 2011, Traveling Notes Festival Orkestrası, şef: Jorge Aguirre, Traveling Notes Uluslararası Müzik Festivali, Erivan, Ermenistan.

* Deryada Deryalıklar, yaylı orkestrası için. Kasım, 2007. Süre, 5'
İlk seslendirilişi: 29.11.2007 - İstanbul Oda Orkestrası, şef: Hakan Şensoy - Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul.
Diğer performanslar: İstanbul Oda Orkestrası, şef Hakan Şensoy - Yaşar Üniversitesi, İstanbul; Bakü, Azerbaycan.

PERFORMANSLAR

  • 28 Dec

    Armağan Durdağ Ensemble

    CRR Konser Salonu, ŞİŞLİ

    Bilet Al

İLETİŞİM

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz