Facebook YouTube

ARMAĞAN DURDAĞ

Besteci

Biyografi

Performanslar

07
Armağan Durdağ Ensemble

CRR Konser Salonu, ŞİŞLİ

Anasayfaya dön

Besteci Armağan Durdağ’ın mizansenler eşliğinde kurguladığı “Yeni Bir Dünya için Yeni Müzik” projesinin ikinci ayağı olan “Özgürlüğün Portresi” isimli yeni eseri CRR Konser Salonu’nda müzikseverler ile buluşuyor.

Proje, anafikir olarak üç büyük semavi dinin beklediği Kıyamet Günü’nden sonra “insana dair tüm kötülüklerden arınmış, tüm varoluşun bir olduğu bilinci ile insanlık ve yaşama sevgisi üzerine kurulu, milletler ve ülkelerin olmadığı yepyeni bir dünyada yaşamamız söz konusu olsaydı, bu dünyada yaşamanın nasıl bir hissi olurdu?” sorusuna cevap arıyor.

Bestecinin bu konser için özel olarak yazdığı, bir saatlik çok bölümlü bir eser olan Özgürlüğün Portresi, ezelden beri bugün bile daima sorgulanan “özgürlük” kavramının farklı farkındalık seviyelerine açık anlamlarını dinleyiciyle beraber tefekküre çağırıyor. Müzikte konuyla ilişkili, Mevlana, İbnü-l Arabi, Şeyh Galib, Buddha, Lao Tzu, Meister Eckhart, Aristo, Maharaj, Osho, Gandhi, Einstein, Deepak Chopra gibi kişilerin seçilmiş sözleri şarkılama ya da diğer çeşitli yöntemler ile aktarılırken, Türkiye’de yaşayan İsrailli perküsyon ustası Yinon Muallem ise konserin ritmini belirleyecek önemli renklerden biri olarak sahnede bulunuyor. Özgürlüğün Portresi, doğu ve batı müziği çalgılarından oluşan karma bir topluluk olan Armağan Durdağ Ensemble ile CRR Konser Salonu’nda dinleyici karşısına çıkıyor.

Armağan Durdağ Ensemble:
Armağan Durdağ: Piyano, Tuşlu Çalgılar ve Laptop
Berna Anıl Özkurt: Mezzo Soprano
Bahar Büyükgönenç: 1. Keman
Nurbanu Aytekin Zeytinci: 2. Keman
Elif Kantarcı: Viyola
Rahşan Apay: Viyolonsel
Aycan Bilginer Beşikçi: Kontrbas
Yinon Muallem: Perküsyon

Misafir Sanatçılar:
Evrim Güvemli: Klarnet
Avni Özaydın: Ney
Alp Akmaz: Balaban
Tolga Karaslan: Ud
Can Dörter: Bariton


Bilet al
  • Tarih:

    28/Dec/2015

  • Adres:

    CRR Konser Salonu, ŞİŞLİ

  • Saat:

    20:00 - 23:00